24-06-2021

Këto janë vendbanimet e rajonit të Prizrenit dhe vendit të rasteve të reja me Covid

Krahasuar me dje, sot është raportuar për më pak raste të të prekurve me Covid-19.

Në nivel vendi sot janë 34 raste pozitive, apo 7 më pak se dje, kur ishin 41 të infektuar.

Sa i përket Prizrenit edhe sot policia ka raportuar për një të vdekur me Covid në spitalin rajonal, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Një  rast i ri i prekur me Covid ndërkaq është raportuar edhe sot dhe ai është nga qyteti

Lexo Edhe:

Vrasja në Tusus, i akuzuari Haxhi Selmanaj nuk e pranoi fajësinë

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 122 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.051 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.203.

Të infektuar ka edhe nga komunat e rajonit përreth Prizrenit, siç edhe shihet në tabelë:

Asnjë koment

Comments are closed.