04-12-2020

Koronavirusi: Vendbanimet e rajonit të Prizrenit me rastet e reja

Krahasuar me dje, është raportuar për rritje të numrit të të prekurve nga Covid-19,  shkruan Gazeta e Prizrenit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 818 mostra, prej të cilëve rezultuan 130 raste positive apo 18 më shumë.

Për dallim me ditën paraparake, kur në Prizren kishte 5 raste, sot kemi një të infektuar më shumë.

Sa i përket vendbanimeve nga 2 të infektuar janë në qytet,  në fshatin Piranë dhe Petrovë, përcjell Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Gjykata dhe përmbaruesit ia marrin afro 2.9 milionë euro Komunës së Prizrenit

Siç shihet në tabelë, edhe sot ka edhe të infektuar nga vendbanimet përreth rajonit:

Asnjë koment

Comments are closed.