03-08-2021

Kosova  barazoi 2:2 me Bullgarinë në Sofje

Kosova  barazoi 2:2 me Bullgarinë në Sofje.

Vedat Muriqi ka realizuar me kokë pas një harkimi fenomenal nga Benjamin Kololli.

Dardanët janë duke treguar lojë të mirë, ndërsa pak më parë shënuan edhe një gol, por  për shkak të pozitës jashtëloje u anulua.

Bullgaria dhe Kosova po ballafaqohen në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Evropianin 2020.

/GazetaePrizrenit.net

 

Asnjë koment

Comments are closed.