22-06-2024

Rama ndjek ndeshjen me kancelaren Merkel dhe Presidentin Erdogan

Kryeministri Edi Rama ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes Angli-Kroaci së bashku me disa prej liderëve të pranishëm në samitin e NATO-s.

Pasi ndeshja përfundoi me humbjen e anglezëve 2-1, kreu i qeverisë shqiptare iu drejtua kryeministres britanike duke i thënë: “Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor”.

Duke ndjekur ndeshjen nga një aparat celular ishte edhe kancelarja Angela Merkel dhe Presidenti iTurqisë, Reccep Tayip Erdogan. /TCH

 

Kryeministri po ashtu ka postuar një foto edhe me Presidenten kroate,  Kitaroviq

Fotografia e Edi Rama

 

Asnjë koment

Comments are closed.