15-06-2024

Martohet vajza e këngëtarit Bajram Gigolli, dasma e vitit

Ai është një artist nga Prizreni shumë i kërkuar e një prej atyre që ia thotë shumë bukur muzikës “live”.

Ky është këngëtari Bajram Gigolli, i cili mes shumë angazhimeve vetëm pak ditë më parë ka qenë më i emocionuar dhe i angazhuar se kurrë jo për të kënduar por vajza e tij Dorontina është martuar duke realziuar një dasëm vërtetë madhështore, ky pa dyshim mund të quhet dasma e vitit.

Ne mësojmë se artistët më të mirë si: Meda, Shkurte Gashi, Vjollca Haxhiu, Muhamet Sejdiu kanë kënduar në këtë dasëm madhështore ku vajza e artistit të njohur është martuar me Taulant Kabashaj ndërsa dasma e bukur e me plot supriza është mbajtur në Prizren në restorant Dardania e nusja ka shkëlqyer me vellon e krijuar nga unikja Lumnije Krasniqi./BotaSot

Image

Asnjë koment

Comments are closed.