05-10-2023

Mesfushori italian përplaset rëndë në tokë dhe humb ndjenjat (VIDEO)

Italia pushtohet nga frika dhe ankthi. Gjatë ndeshjes së Serisë B në mbrëmjen e sotme, mes Leçes dhe Askolit, është mesfushori, Manuel Skavone, i cili pas një përplasje me kundërshtarin Bereta, bie në tokë, vetëm pas disa sekondave që ndeshja kishte nisur.

Goditja ishte aq e fortë, sa që humb menjëherë ndjenjat. Lojtarët e tjerë e vunë menjëherë re se bëhej fjalë për një dëmtim serioz, dhe menjëherë hapen portat për autoambulancën, që e transporton lojtarin menjëherë për në spital.

C_29_articolo_1259207_upiImgLancioOriz

Pas largimit të ambulancës drejt spitalit, të dyja skuadrat kërkojnë ndërprerjen e ndeshjes, gjë të cilën e mori parasysh edhe arbitri. Tani ai gjendet në spital dhe po i nënshtrohet një ndërhyrjeje. Pas përplasjes, stafi mjekësor i Leçes ata bënë frymëmarrje gojë më gojë, dhe ai e rifitoi vetëdijen, duke folur pa probleme, por natën do e kalojë nën kujdesin e mjekëve, pas traumës në kokë. /360grade.al


 

Asnjë koment

Comments are closed.