29-09-2022

Moti sot

Në Prizren e rrethinë, sikurse edhe pjesën tjetër të vendit parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell. Vranësirat në pjesën perëndimore do të shoqërohen me reshje shiu dhe bore. Në shumë vende pritet të ketë mjegull në orët e para të ditës dhe gjatë natës, derisa në vise malore ngrica.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet  -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.