08-12-2023

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe herë pas here me vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30  gradë Celsius.

Sipas njoftimit, do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare./kp

Asnjë koment

Comments are closed.