03-12-2022

Moti sot dhe gjatë fundjavës

Në rajonin e Prizrenit, sikurse edhe në pjesën më ta madhe të vendit, sot do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell, ndërsa në orët e pasdites priten reshje lokale shiu.

Temperaturat e ajrit do të mbeten mbi vlera mesatare. Minimalet do të lëvizin nga 14 gradë Celsius deri në 17 gradë C, ndërsa maksimalet nga 29 deri në 31 C.

Në fundjavë po ashtu pritet të mbaj mot me diell, ndërsa pasditeve priten reshje lokale shiu me bubullima.

Shtypja atmosferike do të mbetet mbi vlera normale.

Asnjë koment

Comments are closed.