30-07-2021

Në Gjonaj të Hasit sekuestrohet pistoleta me të cilën pronari festoi në dasmë

Policia ka njoftuar se me datën 16 korrik 2019, gjatë një ahengu familjar në fshatin Gjonaj, pronari i shtëpisë dhe mbajtësi në pronësi dhe posedim në mënyrë të paautorizuar të armës, duke festuar ka përdorur armën duke shtënë në ajër disa herë. Me këtë veprim i njëjti ka kryer vepër penale dhe rasti është raportuar në Polici.

“Policia sapo ka pranuar informacionin menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe tek i dyshuari B. Ç., (lindur 1981), ka gjetur në posedim dhe përdorim të armës Pistoletë 20 ZORAKI, M906 të kalibrit 9mm. Hetuesit dhe njësiti i krim teknikës ka dalë në vendin e ngjarjes dhe arma është sekuestruar”, bëhet e ditur në raport.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori kompetent në Prokurorinë Themelore në Prizren dhe hetimet janë duke vazhduar.

Policia e Kosovës në vazhdimësi apelon që armët e zjarrit të mos përdoren nëpër ahengje familjare dhe vende publike, si dhe njoftojmë qytetarët se Policia do të reagojë menjëherë në këto raste sipas planit operativ “Festo me zemër e jo me armë”. /GazetaePrizrenit.net/

 

Asnjë koment

Comments are closed.