20-06-2021

Ngjarjet që pritet të ndodhin sot në rajonin e Prizrenit

Ora 10:00
Me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi do të vizitojnë shkollën fillore “Motrat Qiriazi” në Prizren dhe shkollën fillore “Ekrem Rexha” në Lubizhdë.

Ora 11:00
Aleanca Kosovare e Bizneseve dhe Agrokosova Holding në Suharekë organizon aktivitetin ‘Vjelja e Rrushit Kosova 2020 me moto: Unë Konsumoj Produkte Vendore, Po Ju?’. (Kompleksi i Vreshtarisë dhe prodhimit të Verës i Agrokosova në zonën industriale në Shirokë të Suharekës)

Ora 13:00
Nënshkruhet  marrëveshje e parë për bashkëpunim ekonomik në mes kompanisë Kosovare dhe të Serbisë për eksport pas nënshkrimit të marrëveshjes se Washingtonit. (Kompleksi i Vreshtarisë dhe prodhimit të Verës i Agrokosova në zonën industriale në Shirokë të Suharekës)./GazetaePrizrenit.net/

Lexo edhe:

Prizreni me trotuare të deformuara në qendër të qytetit? (FOTO)

Asnjë koment

Comments are closed.