18-08-2022

Parashikimi i motit për sot dhe gjatë festës së Bajramit

9.07 – Reshjet vazhdojnë edhe përgjatë orëve të mëngjesit. Gjatë ditës mbetet mot kryesisht me vransira, me reshje lokale shiu dhe i freskët.

10.07 – Kryesisht me vransira, me riga lokale shiu orëve të mëngjesit.
11.07 – Kryesisht me diell dhe më ngrohtë.
Temperaturat në rënie, minimalet zbresin edhe deri në 10C ditën e diel, ndërsa maksimalet, zbresin në 25C ditën e premte, e të shtunën edhe në 19C.

Do të fryjë erë mesatare dhe fuqishme nga veriu e verilindja 5-15m/s, me hpve edhe deri në 20m/s.
Shtypja atmosferike luhatet përreth vlerave normale

 

Asnjë koment

Comments are closed.