16-05-2022

Parashikimi i motit për sot: Riga shiu dhe shkarkime rrufesh

Dita e parë e muajit maj do të karakterizohet me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen që vende-vende të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius.

Sa i përket Prizrenit temperatura më lartë do të arrijë në 19 gr/ C.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë. Kushtet biometeorologjike dhe agrometeorologjike vazhdojnë të jenë të mira, si rezultat i prezencës aktive të temperaturave pranverore dhe qarkullimit të vazhdueshëm të parametrit të erës.

Lexo Edhe:

Histori: Ekipi i ambulancës humanitare “Nëna Terezë” në lagjen “Arbana” të Prizrenit (janar 1995)

Asnjë koment

Comments are closed.