25-10-2020

Prizren: Policia kishte informacion se personi që u vra mbrëmë dyshohej se “strehohej” në varreza

Besnik Shala i njohur me nofkën “qorri” dyshohej se kishte bërë një veprim të pazakontë për t’i ikur policisë.

Siç mëson Gazeta Sinjali, policia kishte informacione se “qorri” në të kaluarën dyshohej se ishte “srehuar” në varreza.

Shprehi tjetër e tij, sipas informacioneve që posedon Gazeta Sinjali ishte edhe mosbashkëpunimi me institucionet e vendit, duke provuar vazhdimisht ikjen nga organet e rendit.

Lexo edhe:

Prizreni nën mesatare edhe për kujdesin primar shëndetësor (Dokument)

Duke u thirrur në burime të veta, Gazeta Sinjali raportoi se “qorri” dyshohet se në të kaluarën ka kryer veprat penale, “Tentim vrasje”, “Vjedhje e rëndë”, “Armëmbajtje pa leje” si dhe dyshohet për “kontrabandim të narkotikëve”.

Persona të afërt me Besnik Shalën thanë se ai ishte i dhënë edhe pas fesë islame.

Ai u vra sonte sonte nga policia në “Lagjen e Trimave” në Prizren, pasi fillimisht rezistoi arrestimin duke gjuajtur me armë zjarri në drejtim të policëve. Më pas policia iu kundërpërgjigj me armë zjarri dhe nga shkrepja e plumbave ai pësoi lëndime vdekjeprurëse.

Asnjë koment

Comments are closed.