19-07-2024

Prizren: Zhytet në lloç ky fshat pas reshjeve të shiut (FOTO)

Reshjet e fundit të cilat kanë rënë në vendin tonë kanë shkaktuar dëme në shumë pjesë të Kosovës,

Këto reshje dëme kanë shkaktuar edhe në fshatin Skorobishtë të Prizrenit.

Lexo edhe:

Video: Për cilin Udhëzim Administrativ e ka fjalën Drejtoresha e Arsimit te Prizrenit?

Nga pamjet e publikuara nga RTV BESA, shihet se një pjesë e rrugës e cila është e paasfaltuar është në gjendje të pakalueshme.

Madje, në rrugë ka ngecur edhe vetura, e cila është përfshirë nga lloçi si pasojë e gjendjes së tmerrshme të rrugës, percjell Gazeta Sinjali.

Mund të jetë një imazh i pemë, ambiente të jashtme dhe teksti që thotë "BESA"

/GazetaSinjali

Asnjë koment

Comments are closed.