16-05-2022

Ramiz Kelmendi merr vendimin e madh pas rritjes së çmimeve në vend

Pas rritjes së çmimeve në vend, pronari i “Elkos Group-Etc”, Ramiz Kelmendi ka marrë një vendim të madh.

Ai ka vendosur që të gjithë punonjësve të kësaj kompanie, përfshirë këtu edhe kompanitë përcjellëse të familjes së tyre, t’u bëjë rritje të pagës mujore, në vlerë fillestare me mbi 5%, raporton Indeksonline.

Njoftimi i plotë:

Duke parë fluksin e ngritjes së çmimeve dhe inflacionin në pothuaj çdo segment të jetës në Kosovë, kam marrë VENDIM;

që, të gjithë punonjësve të ‘ELKOS GROUP-Etc’ përfshirë këtu edhe kompanitë përcjellëse të familjes tonë, tu bëjë rritje të pagës mujore, në vlerë fillestare me mbi 5%.

Bashkë në secilën ditë të jetës, bashkë në çdo sfidë, bashkë në çdo sukses!

Punonjësve/kolegëve u urojë të kenë vetëm shëndet dhe vetëm suksese në arritjet tona të mëtejme.

Me respekt;

Ramiz Kelmendi – President i ‘Elkos Group-Etc’

Asnjë koment

Comments are closed.