13-05-2021

Robin Krasniqi është kampion i botës, ja nokauti brutal i fitores ndaj Bosel (VIDEO)

Robin Haxhi Krasniqi është kampion i botës në kategorinë WBA, shkruan Insporti.

Kosovari që mbron ngjyrat e flamurti gjerman nokautoi Dominic Boselin pas vetëm tri rundeve.

Gjermani nuk ka mundur t’i duroi më shumë se tre raunde përballë Krasniqit i cili me një grusht te hekurt hodhi në dysheme për ta fituar titullin e kampionit të botës në kategorinë WBA.

Ai tregoi formë të lartë dhe arriti atë që asnjë shqiptar më herët nuk e ka bërë.

Asnjë koment

Comments are closed.