25-06-2024

Rusi ia vë flakën vetes për ta shmangur shkuarjen në luftime në Ukrainë – VIDEO +18

Një burrë në Rusi u dërgua me urgjencë në spital pasi i vuri flakën vetes, duke e lënë atë me djegie në 90% të trupit, pasi deklaroi ‘nuk dua të shkoj në front’

Një burrë në Rusi i vuri flakën vetes në përpjekje për të shmangur dërgimin në vijat e frontit në Ukrainë, raportojnë lajmet lokale.

Pamjet video të marra gjatë incidentit tronditës tregojnë njeriun duke marrë zjarr përpara se të vrapojë teksa dëshmitarët e tmerruar shikojnë.

Burri thuhet se u dëgjua duke bërtitur “Unë nuk dua të shkoj në front”, me sa duket duke iu referuar vijës së parë të luftës në Ukrainë – si dhe duke qeshur dhe “duke u sjellë në mënyrë të çuditshme”, sipas gazetës ruse YA62.

Ai u pa duke u lyer me lëng përpara se të dërgohej me urgjencë në spital pas ngjarjes, ku u zbulua se 90% e trupit të tij ishte mbuluar me djegie dhe u trajtua me oksigjen.

Kjo vjen pas njoftimit të Putinit për një mobilizim të pjesshëm të rezervave dhe rekrutëve të ushtrisë ruse ndërsa lufta në Ukrainë vazhdon.

Diktatori rus njoftoi javën e kaluar se do të dërgonte 30,000 trupa të tjera në betejë, duke përfshirë civilë rusë. /GB

Asnjë koment

Comments are closed.