20-04-2024

Sekretari i Shtetit të Vatikanit do ta vizitojë Prizrenin

Në kuadër të vizitës zyrtare treditëshe në Kosovë, Sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinali Pietro Parolin, sot do të qëndrojë edhe në Prizren.


Sipas njoftimit të Ipeshkvisë së Kosovës, pas Prishtinës, në orën 18:00, është paraparë të mbahet Mesha e Shenjtë dhe rishugurimi i Katedrales Zoja Ndihmëtare në Prizren./ “GazetaePrizrenit.net”/

Asnjë koment

Comments are closed.