14-04-2024

Shpërthim zjarri në xhaminë e vjetër në Mamushë

Në Stacionin Policor në Mamushë, dje pasdite është raportuar për një incident zjarri në xhaminë e vjeter në Mamushë.

Sipas Policisë, në vendgjarje ka dal patrulla dhe Hetimet e stacionit, gjithashtu dhe ekipi i Forenzikes nga Suhareka dhe Inspektorët Komunal dhe expertët e zjarreve nga ekipi I zjarrfikësve.

Zjarri është lokalizuar. Shkaqet zjarrit për momentin nuk dihen por dyshohet si pasoj e rrymes elektrike.
Nga zjarri janë shkaktuar vetëm dëme materiale . Rasti nën hetime

Asnjë koment

Comments are closed.