10-06-2023

Shqipëria e pafat kundër Polonisë

Shqipëria është mposhtur nga Polonia në ndeshjen kualifikuese për Kampionat Evropian.

Karol Swiderski e realizoi golin e avantazhit dhe eventualisht të fitores në minutën e 41-të të takimit.

Me këtë humbje Shqipëria zë vendin e fundit në grupin E me zero pikë, ndërkaq Polonia të dytin me tri pikë të fituara.

Asnjë koment

Comments are closed.