23-09-2023

Shtrenjtohet pak nafta e benzina, këto janë çmimet e sotme për derivateve

Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë ka përcaktuar tavanin e çmimeve për derivate në 24 orët e ardhshme:

Çmimi maksimal për shitjen e naftës është 1.61 centë,

benzina 1.34 centë, derisa i gazit 76 centë.

Krahasuar me dje, nafta dhe benzina janë shtrenjtuar për 1 cent.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe janë valide për 24 orë.

Lexo edhe:

Prizren: Këto pjesë sot do të mbesin deri në 5 orë pa rrymë

Asnjë koment

Comments are closed.