22-07-2024

Sot dy ndeshje interesante, derbi rajonal në Suharekë

Në kuadër të javës së 27-të të Prince Caffe Superligës në basketboll, sot do të zhvillohen dy ndeshje.

Proton Cable Prizreni do të jetë nikoqire e Golden Eagle Yllit.

Skuadra nga Prizreni, do të luajnë në “playout”, kurse therandasit synojnë gjysmëfinalen e “Play-off”-it.

Basketbollistët prizrenas numërojnë shtatë fitore e 19 humbje, ndërsa ata therandas 17 fitore e nëntë humbje.

Ndeshja nis nga ora 19:00.

Loja tjetër e ditës luhet mes Vëllaznimit dhe Istogut.

Kuqezinjtë kanë 11 fitore e 15 humbje, ndërsa istogasit një fitore e 25 humbje.

Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 19:00./KK

Asnjë koment

Comments are closed.