20-05-2024

Totaj: Kam përkrahje ta udhëheq PDK-në në Prizren

Ish-kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, synon ta udhëheqë këtë parti në këtë komunë.

Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, Totaj ka treguar se brenda anëtarësisë së PDK-së ka disponim të madh që në zgjedhjet e brendshme ta bëjnë atë kryetar.

Totaj ka thënë se për fuqizimin e PDK-së në këtë komunë është duke punuar shumë, pasi po i sjell kësaj partie njerëz me profesione të ndryshme që nuk kanë qenë më parë pjesë e PDK-së.

Në këtë intervistë Totaj ka folur edhe për qeverisjen e Mytaher Haskukës në Prizren.

Ai ka thënë se qeverisja që po bëhet në këtë komunë nuk është diçka me të cilën mund të krenohet Haskuka dhe as Lëvizja Vetëvendosje.

Asnjë koment

Comments are closed.