22-06-2024

Vidhen para në një xhami të Prizrenit

Një rast i vjedhjes në xhami ka ndodhur në Prizren, ku janë marrë para.

Sipas policisë, rasti ka ndodhur dje në rrugën “Jusuf Balaj”.

“Ankuesi mashkull K/Shqiptar, imam i xhamisë, ka raportuar se person-a të panjohur, me forcë kanë depërtuar në brendinë e xhamisë dhe nga  kasaforta i kanë vjedhur 60 € para të gatshme”, thuhet në raportin e Policisë.

Njësiti policor është duke hetuar rastin.  /GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.