30-05-2024

Ylli mposht Trepçën në “Minatori”

Golden Eagle Ylli ka mposhtur Trepçën në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë në Superligën e Kosovës.

Ndeshja e zhvilluar sonte në palestrën sportive “Minatori” ishte tejet interesante dhe dramatike, me fituesin që u vendos pas vazhdimit të par .

Koha e rregullt u mbyll me rezultatin 61:61, me Yllin që në fund iu gëzua fitores me rezultatin 68:71.

Henrik Sirko me 18 pikë dhe Chris Harris me 12 sosh, ishin dy basketbollistët më meritorë në fitoren e therandasve.

Më i dalluari te mitrovicasit ishte Mikaile Tmusic me 18 pikë.

Për Yllin ishte kjo fitorja e tretë në këtë sezon, krahas katër humbjeve – kurse, për Trepçën ishte humbja e dytë, krahas pesë fitoreve.

Trepça në xhiron e ardhshme e pret Istogun, kurse Ylli luan në udhëtim ndaj Bashkimit. /Gazeta Express/

Asnjë koment

Comments are closed.