10-08-2020

Arrestohet në Suharekë një person për shpërdorim të pasurisë së shtetasit zviceran

Një person është arrestuar për shpërdorim i pasurisë së huaj në Suharekë, shkruan “Gazeta e Prizrenit”.

Sipas policisë, rasti ka ndodhur në “Rr. Brigada 123”, kur një person shtetas zviceran ka njoftuar se i dyshuari, kosovar ia ka marrë një telefon Samsung S8, një IPHONE 8 dhe 3000 franga zvicerane dhe ishte larguar në drejtim të panjohur me një automjet BMË  ngjyrë hiri me targa vendore.

  • Me vendim të prokurorit është iniciuar rasti në fjalë.

    “Pas një pune hetimore është arrestuar i dyshuari kosovar dhe me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje, një i dyshuari tjetër është në kërkim policor”, ka njoftuar policia përmes raportit të kujdestarisë ditore. / GazetaePrizrenit.net /

    Asnjë koment

    Comments are closed.