28-11-2021

Uncategorized

Rrëfimi i 21 vjeçares prizrenase që punoi si masazhere: Keqtrajtoheshim dhe ofronim shërbime seksuale

Kushtet e rënda financiare e shtyen 21 vjeçaren nga Prizreni të kërkojë punë në kompmani të ndryshme private. Por, thotë se nuk i priu fati dhe kështu e lodhur nga […]

Moti sot

Sot në rajonin e Prizrenit, sikurse edhe në territorin e vendit temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 26-28 gradë Celsius. Instituti Hidrometeorologjik […]

Lind viçi me dy prapanica e gjashtë këmbë (video)

Kjo gjë që ka ndodhur më 20 gusht, është e padëgjuar dhe e habitshme për secilin njeri. Një viç ka lindur me trup të deformuar e që ka lënë pa […]

Koloneli me origjinë shqiptare drejtor i Muzeut të Spiunazhit në Amerikë (VIDEO)

Kolonel Cris Costa ka marrë drejtimin e Muzeut Ndërkombëtar të Spiunazhit në Uashington pas një karriere të gjatë si oficer zbulimi në radhët e ushtrisë, raporton Zëri i Amerikës. Ai […]

Prokuroria do të kërkojë ndërprerjen e pagesave për veteranët e rrejshëm

Krahas aktakuzës ndaj veteranëve të rrejshëm, Prokuroria Speciale e Kosovës do të kërkojë nga gjykata që përfituesve të pensioneve të veteranëve t’u ndalohet pagesa. Aktakuza, sipas prokurorit Special, Sylë Hoxha, […]

Ministri Gashi: DokuFest nga një festival, në një institucion të veçantë të kulturës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, organizon pritje për pjesëmarrësit e Festivalit “Dokufest”. Gjatë këtij organizimi, Ministri Gashi tha se Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër […]

Sion, vetura me energji diellore

Kompania e re gjermane, Sono Motors këtë verë ka përfituar nga dielli i fuqishëm bavarez për të kryer testimin e sistemit të energjisë elektrike për modelin Sion. Ky është një […]

Kohë pushimesh, fundjavë të këndshme!

Me këtë pamje nga Adriatiku madhështor, redaksia e portalit “GazetaePrizrenit.net” ju uron një fundjavë të këndshme!

Aksident i rëndë në Suharekë, vdesin dy persona (foto)

Një aksident i rëndë trafiku ndërmjet dy veturave njëra me targa vendore e tjetra me targa të Francës ka ndodhur në fshatin Dubravë të Suharekës. Si pasojë e aksidentit kanë […]

Arrihet marrëveshja, Celina bëhet me skuadër të re

Bersant Celina edhe në sezonin e ri do të jetë pjesë e Championship në Angli. Sulmuesi i Kosovës do të largohet nga Manchester City për t’iu bashkuar Swansea Cityt. Lajmi […]