15-07-2024

Video

Përkujtimi i dasmës së Skënderbeut me Donikën (VIDEO)

Përkujtimi një vit më parë i dasmës së Gjergjit me Donikën, në Vlorë  

Kur fëmija “ka vesh” për muzikë

  

Breshër me gurë në Rumani (Video)

Një pjesë e Rumanisë sot është përfshi nga stuhi, që ka sjellë shi dhe breshër. Në një video të publikuar në rrjetet sociale, shihet se bie breshër me kokrra të madhësive të mëdha, ndërsa duket sikur bien edhe gur. Nuk bëhet e ditur nëse gurët dhe balta kanë rënë nga ndonjë ndërtesë, për shkak të […]

Arvaniti nga Greqia i bie çiftelisë dhe këndon shqip (Video)

Arvaniti nga Greqia i bie çiftelisë dhe këndon shqip. Në postimin e tij në FB shkruan: kjo është një këngë e vjetër Arvanitase, dhe është ngjarje e vërtetë.

Atmosferë e zjarrtë, në Maturën e boshnjakëve të Prizrenit edhe këngë shqipe (VIDEO)

Maturantët e klasave me mësim në gjuhën boshnjake të shkollave të mesme të Prizrenit, kanë mbajtur mbrëmjen e tyre më të këndshme të jetës shkollore. Me këtë rast ata kanë krijuar një atmosferë të zjarrtë dhe emocionale, duke kujtuar momentet më të bukura nga periudha trevjeçare në shkollimin e mesëm. Të shoqëruar edhe nga mësimdhënësit, […]

Maturantët e “Gjon Buzukut” të Prizrenit e “ndezin” për mbrëmjen e Maturës (Foto-Video)

Maturantët e gjimnazit “Gjon Buzuku” të Prizrenit mbajtën mbrëmjen e Maturës. Nën shoqërimin e stafit të shkollës, nxënësit kaluan një mbrëmje të mrekullueshme dhe të paharruar, ndërsa krijuan një atmosferë të zjarrtë emocionale, shkruan “GazetaePrizrenit.net”. Nga kjo ngjarje e rëndësishme e jetës së tyre shkollore, shoqëruar me mbishkrime nga më të ndryshme për përshtypjet e […]

Maturantët e “Gjon Buzukut” të Prizrenit e bëjnë festë kthimin nga ekskursioni ( VIDEO )

Pas një qëndrimi gjashtë ditorë në ekskursionin tradicional që organizohet në  Shqipëri,  në përfundim të maturës, sot pasdite  maturantët e gjimnazit “Gjon Buzuku” janë kthyer në Prizren. Me të mbërritur në qytetin e tyre, ata kanë krijuar një atmosferë emocionale, të paharrueshme, duke vallëzuar me lodra në mjedise të parkingut të kompanisë “Atmaxha”, që edhe […]

Një anë tjetër për komandant “Drinin”

Kapet hajduti i garazheve në Tiranë, arrestohet sapo kreu vjedhjen e fundit (VIDEO)

Pamjet e publikuara nga Policia e Shtetit janë kapur nga një kamerë sigurie në parkimet e një pallati në rrugën “Mujo Ulqinaku” në Tiranë.

Këngë për Tyrben e Planesë dhe shejh Tahirin (VIDEO)

Dueti i këngëtarëve Hamit Kastrati e Përparim Brati ia kanë kënduar një këngë Tyrbes së Planesë në Has dhe udhëheqësit të njohur të saj, shejh Tahirit./GazetaePrizrenit.net

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.