04-10-2023

Video

Disa nga bukuritë e Kosovës (VIDEO)

 

Një këngë me çifteli nga rapsodi Islam Hasi – 1973 (Video)

Një këngë me çifteli nga rapsodi, Islam Hasi. Xhirim nga RTK (Arkiv i vitit 1973).

“Një udhë e dy punë”, stili i larjes së rrugëve në Prizren (VIDEO)

Kohët e fundit,  Prizreni është kritikuar për mungesën e higjienës në qytet. Për disa muaj ka munguar edhe larja e rrugëve.  Tashmë, kur ky proces ka filluar,  sipas një video-xhirimi […]

Një anë tjetër për komandant  Drinin (VIDEO)

Prizreni sot ka kujtuar përvjetorin e 20-të vrasjes misterioze, para shtëpisë së tij, të Komandant Drinit. Portali “Gazeta e Prizrenit”, sot ka botuar një shkrim më të gjerë kushtuar kësaj […]

Video historike më 1998, përcjellja e Kadri Veselit dhe ushtarakëve të UÇK-së për në front

Në këtë video shihet komandant “Plaku” (Xheladin Gashi, tashmë i ndjerë) duke përcjellë për në front ushtarakët e UÇK-së, ndër ta Kadri Veseli (“Luli”),  Bislim Zyrapi, Sali Veseli, Vexhi Halili, […]

“Po pushoni mor ja q.. robt”, moderatorja shqiptare shpërthen në të shara live (VIDEO)

Një video është bërë virale për shkak të përmbajtjes së saj. Gjatë një emisioni në Tv Apollon,të Fierit, moderatorja Marsela Topi, eshte treguar më e drejtpërdrejtë seç duhet. Në emisionin […]

I shpëtoi jetën, pitoni e ‘përqafon’ për vdekje (Video)

Një roje pylli në Indi shpëtoi për mrekulli pasi një piton i madh u përpoq që ta mbyste pasi roja i kishte shpëtuar pak më parë jetën atij. Kur po […]

Paradë shqiptare kushtuar Çamërisë, në Nju Jork (Video)

Parada shqiptare në Nju Jork. Këtë vit i kushtohet Çamërisë.

Përkujtimi i dasmës së Skënderbeut me Donikën (VIDEO)

Përkujtimi një vit më parë i dasmës së Gjergjit me Donikën, në Vlorë  

Kur fëmija “ka vesh” për muzikë

  

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.