18-08-2022

Çifti i vdekur sot në aksident është nga Malisheva, po vinin për pushime në vendlindje

Sh.Sopaj, 26-vjeç dhe M.Sopaj, 35 vjeçe është çifti që humbi jetën në orët e hershme të mëngjesit në një aksident trafiku në magjistralen Podujevë-Prishtinë.

Burimet e IndeksOnline brenda policisë kanë thënë se çifti është nga komuna e Malishevës, konkretisht nga fshati Janqiste.

Dy fëmijët e tyre që ishin në veturë kanë pësuar lëndime trupore dhe ndodhen në klinikë.

Ata po vinin për pushime në vendlindje kur vetura e tyre u përplas në një autobus.

Policia e Kosovës është duke u marrë me aksidentin.

 

Asnjë koment

Comments are closed.