02-07-2022

Djemtë dominojnë nga të porsalindurit 24-orëshin e fundit në Prizren

Në maternitetin e spitalit  “Prim. Dr. Daut Mustafa” Prizren, gjatë 24-orëshit të fundit janë regjistruar 11 lindje.

Sa i përket gjinisë, dominojnë djemtë pasi vetëm një është vajzë, shkruan “GazetaePrizrenit.net”.

Gjatë kësaj kohe, numri i lindjeve “cezariane”  (me operim), ka qenë tri.

Një ditë më parë Prizren janë regjistruar dhjetë raste të lindjeve, prej tyre 4 djem dhe 6 vajza./GazetaePrizrenit.net/

Asnjë koment

Comments are closed.