16-08-2022

Moti sot

Sot parashihe të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ndërmjet 26-28 C.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

Asnjë koment

Comments are closed.