20-04-2024

‘Gëzim në Sofje, Kosova kalon në epërsi 1:0 ndaj Bullgarisë

Kosova kalon në epërsi 1:0 ndaj Bullgarisë.

Në minutën e 14-të, Milot Rashica ka shënuar golin e epërsisë për “Dardanët”,  të cilin ia dedikoi Arbër Zenelit.

Bullgaria dhe Kosova po ballafaqohen në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Evropianin 2020.

/GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.