17-09-2021

Hajnat bëjnë kërdi në shtëpinë e mërgimtarit në Rudë të Malishevës

Shtëpia e një mërgimtari në fshatin Rudë të Malishevës ka qenë destinacion i hajdutëve mbrëmë.

Të njëjtit i është vjedhur vetura, sasi arid he një pushkë e gjuetisë. Rasti po hetohet nga njësitë policore.

“Fsh. Rudë, Malishevë 08-09.12.2020-NN. Dëshmitari mashkull kosovar ka raportuar se nga persona të panjohur i është vjedhur vetura me targa vendore pronë e viktimës mashkull kosovar cila kishte qenë në oborrin e shtëpisë së viktimës i cili ndodhet me qëndrim jashtë vendit. Përveç veturës është konstatuar se në shtëpinë e viktimës ishte vjedhur edhe një pushkë e gjuetisë dhe një sasi e arit. Njësitë policore janë duke e hetuar rastin”, thuhet në raport./GazetaExpress

Asnjë koment

Comments are closed.