30-05-2024

Haradinaj: Lista Serbe s’ka kërkesa për kthimin në qeveri

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë debatit të organizuar nga Lëvizja FOL, tha se çdo statut që hartohet do të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese për verifikim dhe nuk mund ta fuqizoj Asociacionin pa dhënë vendimin e saj Gjykata Kushtetuese.

Në lidhje me kërkesat e Listës serbe për kthimin e saj në qeveri, Haradinaj theksoi se nuk ka asnjë kërkesë nga ana e tyre.

“Janë vetëm të lënduar nga rasti i arrestimit të Gjuriqit dhe këtë janë duke e diskutuar, ndërsa nuk ka diçka tjetër të veçantë”, ka thënë Haradinaj. /Telegrafi/

Asnjë koment

Komento