15-07-2024

Imami nga Kosova reagon ashpër ndaj banerit “Zoti është shqiptar”

Mbrëmë është shfaqur një baner i pazakontë në stadiumin “Air Albania” në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe.

“Zoti është shqiptar”, shkruante në parullën e shpalosur nga një pjesë e tifozëve, një mesazh ky që zgjoi reagime të shumta nëse do të ishte i nevojshëm për t’u shfaqur apo jo.

E pjesë e reagimeve u bë edhe imami nga Kosova, Labinot Maliqi, i cili ka cituar ajete kuranore, për ata, që sipas tij, “shpifin ndaj Allahut”.

Më poshtë mund ta lexoni reagimin e hoxhës Maliqi në rrjetet sociale.

Asnjë koment

Comments are closed.