30-07-2021

Ja sa persona aplikuan për 6 orë në Trust

Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës, ka njoftuar se ka arritur në 200 mijë numri i qytetarëve që kanë aplikuar për tërheqjen e 10 përqindëshit nga kursimet.

Ndërsa ka siguruar se adresa e re për tërheqje të 10 për qindëshit nga trusti është e sigurt, teksa ka paralajmëruar se për tri orë e gjysmë, kanë aplikuar 120 mijë persona.

Aplikimi ka filluar rreth orës 15:00 dhe do të zgjasë katër muaj./gazetametro.net

 

Asnjë koment

Comments are closed.