04-12-2020

Këto janë lokalitetet e rajonit të Prizrenit prej nga janë rastet e reja me Covid-19!

Krahasuar me ditën paraprake, sot janë raportuar 4 raste më pak të të prekurve me Covid-19 në Kosovë. Por derisa shifrat shënuan rënie të lehtë në Prizren, sot janë raportuar 14 raste, ndërsa të infektuar ka edhe nga komunat përreth, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 528 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultuan 62 raste pozitive.

Lexo edhe:

Ku mbeti premtimi i kryetarit Haskuka për zhbllokimin e rrugës transitore?

Përderisa dje në komunën e Prizrenit, nuk doli asnjë rast, sot është raportuar për 14 të infektuar, që të gjithë nga qyteti.

Tabela:

Asnjë koment

Comments are closed.