24-05-2022

Ky është kandidati për kryetar komune më i votuar nga diaspora

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të diasporës për Zgjedhjet Lokale 2021.

Sipas rezultateve që ka publikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del se, kandidati për kryetar komune më i votuar është Ardian Shala i LDK-së.

Shala ishte në garë për Komunën e Suharekës, ku vetëm nga diaspora mori 711 vota.

 

Lexo Edhe:

Shaqir Totaj i PDK-së del i pari në Prizren pa votat e subjekteve në koalicion të VV-së

Kujtojmë që Suharekën e fitoi pa balotazh kandidati i AAK-së për kryetar të Suharekës, Bali Muharremaj.

Nga diaspora Muharremaj grumbulloi 307 vota./Indeksonline/

Asnjë koment

Comments are closed.