28-05-2024

Lamtumirë Superligë! Liria zyrtarisht rikthehet në rangun e dytë të futbollit

Liria luajti vetëm një sezon në Superligë, dhe sidomos në sezonin pranveror tregoi rezultate të dobëta.

Liria ka pasur mosuksese në vazhdimësi, ku pas 30 ndeshjeve ka grumbulluar vetëm 11 pikë dhe renditet në vendin e fundit.

Ndersa është prapa 21 pikë larg Feronikelit ’74 që renditet në pozitën e tetë, vend ky që do të luaj në barazh.

Kohët e fundit, drejtuesit e Lirisë janë kritikuar shpesh për shkak të reultateve. / Gazeta e Prizrenit

Lexo edhe;

Prizren: Shkëlqimi dhe rënia e pushtetarëve lokal për “Lirinë” ( foto )

Asnjë koment

Comments are closed.