17-06-2024

LDK zgjedh Kryetarin dhe Këshillin e Përgjithshëm, këta janë të gjithë anëtarët

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka zgjedhur Këshillin e Përgjithshëm të partisë. Kjo ishte pika e fundit e rendit të ditës në Kuvendin e sotëm Zgjedhor të partisë më të vjetër në vend, kryetar i së cilës u rizgjodh Lumir Abdixhiku.

Abdixhiku kërkoi nga delegatët e partisë që fillimisht ta aprovonin propozimin e tij për rritjen e anëtarëve të Këshillin e Përgjithshëm.

“Ta mbajmë numrin e anëtarëve në 145 anëtarë, 7 prej të cilëve janë prej degëve të mërgatës”, tha ai dhe kërkesa iu miratua.

Abdixhiku tutje lexoi emrat e propozuar për anëtarë të KP të LDK-së, pas konsultimeve që tha se i ka bërë “me të gjithë kryetarët e degëve”.

“Adnan Lahu, Adriatik Zenuni, Alban Bytyçi, Alban Rraci, Alban Zogaj, Albulena Muja-Bajraktari, Alush Gashi, Amir Simnica, Anila Reçica, Anila Morina, Anton Quni, Arben Berisha, Arben Gashi, Arbër Ismaili, Ardian Llumnica, Ardian Shala, Ardita Rrahmani, Arjeta Salihu, Armend Agolli, Armend Zemaj, Artanë Ratkoceri, Avdi Pireva, Avdullah Hoti, Avdyl Aliu, Bajrush Morina, Bekim Gashi, Berat Rukiqi, Besa Gaxherri, Besian Mustafa, Besnik Osmani, Behgjet Xheladini, Blerta Vula, Brikenda Kryeziu, Bujar Pllana, Burim Berisha, Burim Krasniqi, Daut Azemi, Diamant Bytyçi, Doarsa Kica-Xhelili, Donjeta Dragusha, Donjetë Sheqiri, Doruntinë Maloku, Driton Rukiqi, Driton Selmanaj, Edona Gashi, Egzon Pacolli, Egzon Qorri, Ekrem Hyseni, Ema Nikçi, Fadil Aliu, Fatmir Asllani, Fatlume Jaha, Fatmir Ademaj, Fatmir Rexhepi, Fetah Rudi, Fikrie Shala, Flamur Bytyçi, Flamur Istrefi, Florian Dushi, Flutura Kamberi, Gazmend Muhaxheri, Gent Beqiri, Gentrit Murseli, Gëzim Plakolli, Granit Berisha, Hasan Ajeti, Hasan Aliu, Hazir Borovci, Hykmete Bajrami, Hyrije Dobrunaj, Ilir Ferati, Ilir Fetahu, Imet Rrahmani, Imri Ahmeti, Isa Fejzullahu, Ismet Beqiri, Izet Sadiku, Jehona Lushaku-Sadriu, Jeta Rafuna, Jeton Biçkaj, Kastriot Shabani, Kimete Kuka-Hasallari, Korab Krasniqi, Krenar Xhaferi, Kujtim Shala, Kushtrim Sopa, Latif Ramadani, Linda Bekteshi, Lirije Kajtazi, Lutfi Haziri, Marigona Geci, Miketa Hajdari, Mirjeta Kalludra, Mirsad Kamerolli, Muhamet Hamiti, Mybera Mustafa, Naim Qunaku, Naim Pira, Netja Bejta, Nexhat Ramadani, Paris Guri, Pëllumb Bajqinovci, Qamil Kolloni, Ragip Mustafa, Rexhep Urbogaj, Rrezarta Krasniqi, Ruzhdi Shehu, Sadije Osaj, Sami Salihu, Salih Morina, Selajdin Bytyçi, Shefqet Shehu, Shemsie Bytyçi, Shkëlzen Hajdini, Shkëmb Manaj, Shkumbin Gashi, Shqipe Pantina, Sibel Halimi, Sokol Haliti, Sokol Shaqiri, Ukë Rugova, Urim Suka, Valdet Hashani, Valentina Bunjaku-Rexhepi, Vali Ahmeti, Valon Murtezaj, Visar Azemi, Visar Berisha, Vjollca Kadolli, Vjollca Konjusha, Vlora Dumoshi, Xhafer Gashi, Xhafer Tahiri, Xhenet Syka, Xhavit Uka dhe shtatë vende të mërgatës të cilat përcaktohen nga degët e mërgatës, dhe i fundit Lumir Abdixhiku”, tha kryetari i LDK-së.

Të 333 delegatët e LDK-së që ishin prezentë votuan për./Gazeta Sinjali

Asnjë koment

Comments are closed.