30-05-2024

Liria bëhet me trajner të ri

Liria e Prizrenit është bërë me trajner të ri.

Drejtuesit e klubit kanë zgjedhur shqiptarin nga Maqedonia e Veriut, Mirsad Jonuzin për këtë post.

Jonuz ka shumë përvojë ndërkombëtare ku ka menaxhuar klube në : Maqedoninë Veriore. Qipro, Greqi, Katar dhe Shqipëri . Po ashtu ishte edhe selektor i Maqedonisë Veriore në periudhën 2009-2011.

Pas arritjes së marrëveshjes është prononcuar edhe vet trajneri ku ka deklaruar që synojnë ngritjen e klubit.
“Të gjithë bashkë mund të bëjmë më të mirën.

Veçanërisht ftoj tifozët e zjarrtë Arpagjik’t dhe gjithë qytetin të bashkohen në synimin tonë, ta ngrisim Lirinë sa më lartë” , ka thënë Jonuz, pas arritjes së marrëveshjes.

Kujtojmë që Jonuzi te Liria e zëvendëson turkun Nedim Yigit , I cili u shkarkua pas rezultateve të dobëta.
Aktualisht Liria renditet në pozitën e fundit në ‘Albi Mall Superligë’ me 9 pikë dhe objektivi I klubit këtë vit është të sigurojë mbijetesën.

Asnjë koment

Comments are closed.