28-05-2024

Lirohet Rron Gjinovci

Drejtori i OJQ-së, ORCA, Rron Gjinovci ka njoftuar se është liruar, pasi u arrestua gjatë ditës së sotme nga Policia e Kosovës.

Gjinovci u arrestua, pas protestës disa orëshe të studentëve dhe aktivistëve të prirë nga Lëvizja Femniste Studentore, para rektoratit të UP-së.

Ata po kërkojnë shkarkimin e profesor Xhevat Krasniqit.

“Të dashtun, jom liru, jom tu shku në zyre. Unë s’kom kurgjo me thanë, kanë folë studentet dhe aktivistet boll, ndëgjojini ato. Është koha me i ndëgju storjet e studenteve dhe kërkesat e aktivisteve që po e organizojnë protestën, e na tjert me u solidarizu me to”, ka shkruar ndër të tjera ai.

Asnjë koment

Comments are closed.