19-06-2024

Moti gjatë dy ditëve

Gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell, pasdite me vranësira të dendura, më të theksuara për gjatë maleve.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat maksimale do të arrijnë në ndërmjet 26 dhe 28 gradë Celsius, ndërsa minimalet ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga ana e verilindjes me shpejtësi 1-6m/s”.

Të premten, por edhe gjatë fundjavës, parashihet të mbajë mot pjesërisht i vranë. Më shumë vranësira do të ketë të shtunën, kur mund të sjellin edhe reshje lokale shiu./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.