27-11-2022

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në Kosovë temperaturat maksimale do të arrin në 28 gradë Celsius.

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët .  Sipas IHMK-së vranësirat në viset e larta mund të sjellin reshje afatshkurta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-14 C, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27- 28 C. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Asnjë koment

Comments are closed.