23-09-2023

Moti sot

Pjesërisht vranët, me mundësi për reshje shiu dhe bubullima përreth viseve malore.

Kështu parashihet të mbajë moti gjatë ditës së sotme, njofton Prishtina Weather.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 10C e 14C, ndërsa maksimalet luhaten përreth 25C e 27C.

Do të fryj erë kryesisht nga verilindja, mesatare dhe mesatarisht e fuqishme ditën e martë, 6-12m/s. Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes.

Asnjë koment

Comments are closed.