29-09-2022

Moti sot në rajonin e Prizrenit

Në Prizren e rrethinë, sikurse edhe në pjesën më të madhe të vendit parashihet të mbajë mot i vranët, herë pas here me intervale të diellit dhe me kthjellime.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në Prizren temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike vazhdon të jetë në rritje. Do të fryjë erë nga juglindja e lehtë deri mesatare./GazetaePrizrenit.net/

Asnjë koment

Comments are closed.