14-06-2021

Moti sot

Sipas Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale kohore me diell.

Vranësirat gjatë pjesës së dytë të ditës do të zhvillohen në stade të ndryshme të troposferës, si pasojë e gjithë këtyre proceseve do të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 15 -17 gr Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 C.

Asnjë koment

Comments are closed.