28-05-2024

Arrestohen katër persona, u konfiskohet drogë në vlerë rreth 70 mijë euro 

Policia e Kosovës (PK) në bashkëpunim me Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë (AKI) dhe prokurorinë, pas një pune intensive operative dhe hetimore në terren kanë arrit të realizojnë identifikimin e katër (4) personave të dyshuar në drejtim të veprës penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikeve”, raporton Gazeta e Prizrenit.
Mund të jetë një imazh i para dhe teksti

Lidhur me rastin është njoftuar Prokuroria dhe në vazhdën e operacionit policor me autorizim nga prokurori/ja kujdestare është realizuar kontrolli i shtëpisë së të dyshuarit me iniciale (S. S.) në fshatin “Grejkoc” të Suharekës dhe gjatë kontrollit si prova/dëshmi materiale janë sekuestruan si në vijim:

• Pesë (5) paketime të mbushura me substancë të dyshuar narkotike e llojit Marihuanë me peshë 50.600 Kilogram ( Pesëdhjetë kilogram e 600 gram).
• Një (1) pushkë gjuetie dhe 30 fishek.
• Një (1) diviar.
• Një (1) veturë,.
• Një (1) telefon Samsung me kartela të operatorëve Vala dhe Ipko.
• Një (1) peshore digjitale.
• Para të Gatshme, (1425) Njëmijë e katërqind e njëzet e pesë Euro.
• Një (1) Iphone 12 pro.
• Një (1) telefon Samsung.
• Një (1) telefon Iphone XS .
• Një (1) Telefon Nokia .
• Një (1) veturë BMW.
Të dyshuarit e arrestuar janë intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës dhe me vendim të prokurorit të shtetit ndalohen për 48 orë për procedura të mëtejme ligjore.
Vlera e substancës së dyshuar narkotike e cila është konfiskuar është rreth 70.000.00 euro ( Shtatëdhjetë mijë Euro).
Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Asnjë koment

Comments are closed.